Kiváló helyesírók a Kőkútiban

Beszámoló a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyről

Ebben a tanévben 24. alkalommal rendezték meg a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyt, amelynek szervezője az idén a Magyar Nyelvtudományi Társaság és a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Kara volt.

A járványhelyzet miatt a versenyzők digitális feladatlapokat töltöttek ki online platformon.

Az első fordulóra 17 tanuló részvételével február 24-én és 25-én került sor iskolánkban. A megyei versenyre hat tanuló jutott tovább:

Molnár Tamás 5.a

Novoszádi Dorka 5.a

Dobai Emma 6. a

Aros Anna 6. b

Kádas Roland Félix 6. b

Kádas Dániel 8. a

Eredményeikre különösen büszkék lehetünk, hiszen a több mint tizenegyezer versenyző közül az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és vajdasági diákokkal együtt mintegy kettőezer-négyszázan folytathatták tovább a versenyt.

A 2. fordulóra már az online oktatás alatt, április 27-én került sor. S bár tanulóink nagyon felkészülten, fegyelmezetten versenyeztek, közülük egyedül Kádas Dániel 8. a osztályos tanuló ért el megyei 1. helyezést, és kapott lehetőséget, hogy az országos döntőben is bizonyítson.

Dani pedig bizonyított: évfolyamában a 35 indulóból a 14. helyet szerezte meg. Felkészítője Ács Gáborné volt.

Mindkettejüknek szívből gratulálunk!

Daninak pedig további sikereket kívánunk a középiskolában is.