ISKOLAI MATEMATIKA- ÉS MALOMVERSENY

Iskolánkban hagyomány, hogy minden évben matematikaversenyt szervezünk tanulóink számára. Ez idén is így volt, május közepén 73 gyerek vett részt a versenyben. A verseny elsődleges célja, hogy népszerűsítsük és megszerettessük a matematikát, és tehetségeket fedezzünk fel. Valamint lehetőséget biztosítsunk iskolánk tanulóinak, hogy összemérhessék tudásukat a velük egy évfolyamban tanuló társaikkal.

A következő eredmények születtek évfolyamonként:

2.évfolyam:
1. hely Kishalmi Botond 2.a
2.hely  Novoszádi Vince  2.a
3.hely Valent Dávid   2.a
4.hely Köblös Koppány  2.b

 

3.évfolyam:
1.hely Hetényi Mátyás  3.b
2.hely Nagy-Tóth Réka   3.a
3.hely Voga Boglárka     3.a
4.hely Cseh Tamara   3.a

 

4.évfolyam: 
1.hely  Prohászka Szonja  4.b
2.hely Köblös Álmos   4.b
3.hely Nagy Sándor  4.b

 

Ebben a hónapban iskolai malomversenyt is rendeztünk, azzal a szándékkal, hogy ezt a közismert stratégiai játékot népszerűsítsük, fejlesszük a gyerekek problémamegoldó képességét és a logikus gondolkodásukat. Ezen az eseményen 22 fő mérte össze a tudását.

A verseny helyezettjei:  1-2. évfolyam megosztott 1. helyezés  Cseh Ákos  2.b

                                                                                                    Novoszádi Vince  2.a

                                                                                                    Valent Dávid  2.a

3-4. évfolyam: 
     1. hely  Tapodi Marcell  4.b

     2. hely Köblös Álmos  4.b

     3. hely Hetényi Mátyás  3.b

 

Gratulálunk a versenyző gyerekeknek és a felkészítő tanítóknak!