Bolyai csapatverseny 2016

Szöveg

A Bolyai anyanyelvi Csapatversenyen évek óta indulnak tanulóink. Szívesen és  odaadóan készülnek, talán azért is, mert egymást segítve oldhatják meg a feladatokat. Ez a verseny sokoldalú tudást igényel. Tájékozottnak kell lenniük az irodalomban, a nyelvtani, helyesírási ismeretekben, jó fogalmazási készséggel és fantáziával kell rendelkezniük, a népi kultúrát illik ismerniük, olvasottságban elöl járniuk. Ezekkel a képességekkel sok tanulónk rendelkezik. Az eredmények is ezt mutatják. 

Képek

Az esemény beharangozója volt:

Bolyai anyanyelvi csapatverseny 2016

A Bolyai anyanyelvi Csapatversenyen évek óta indulnak tanulóink. Szívesen és  odaadóan készülnek, talán azért is, mert egymást segítve oldhatják meg a feladatokat. Ez a verseny sokoldalú tudást igényel. Tájékozottnak kell lenniük az irodalomban, a nyelvtani, helyesírási ismeretekben, jó fogalmazási készséggel és fantáziával kell rendelkezniük, a népi kultúrát illik ismerniük, olvasottságban elöl járniuk. Ezekkel a képességekkel sok tanulónk rendelkezik. Az eredmények is ezt mutatják. 

Ebben az évben is kiválóan teljesítettek a Kőkúti Általános Iskola csapatai:

1.helyezett: 7. o.  Csilla és a Csálén Csonka Csillám Csülök
Tóth Kincső
Engler Csilla
Varga Dániel
Szabó Benedek

2. helyezett: 3. o. Magoncok
Holczer Zsófia
Sebestyén Dóra
Kerekes Bernadett
Perneczky László

5.helyezett: 5. o. (B)irodalom visszavág
Szanda Zsófia
Molnár Bíborka
Keresztes Ádám
Varga Gergely

7.helyezett: 5. o. Setőfi Pándor
Porpáczy Nina
Staudt Zorka
Punk Laura
Dereskei Nóra

8.helyezett: 7. o. Bólyák
Gunics Nóra
Benda Eszter
Árendás Gergő
Molnár Dorina

9.helyezett: 8. o. Kiffiúk
Takács Máté
Nagy Márton
Bolyán Ádám
Szöllősi Ádám

10.helyezett: 7. o. Lelkes Lovagok
Koch Balázs
Auer Kornél
Verényi Kristóf
Schäffer Bálintbolyai_magya_2016

Idén a Tanári fődíjat a Kőkúti Általános Iskola kiváló pedagógusa, Ács Gáborné vehette át. Gratulálunk!

bolyai_magdi_2016